Reference

Ohlasy spokojených klientek a klientů

Helena, Karel a Kryštof

Kurz vázání šátku na nošení dětí

"Pavla k nám po dohodě ochotně dorazila domů, což s malým miminkem obzvláště oceňujeme. V klidu vše vysvětlila, podívala se na nácvik na panence i živém dítěti. Doporučujeme tuto lektorku pro klid a praktičnost, s jakými znalosti předává."

Silvia (leden 2017)

Kurz vázání šátku na nošení dětí

"Nad šatkovaním som vôbec neuvažovala pred pôrodom, ani krátko po ňom, nakoľko som si zakúpila ešte počas tehotenstva ergonomický nosič. Nosenie v šatke mi prišlo strašne zložité :)
Vo sne by mi však nenapadlo, že by dcérka mohla nosič bojkotovať. Opak bol pravdou. Jej signály jasne dávali najavo, že sa jej tam proste nepáči. Keď mala asi 3,5 mesiaca, začala som zvažovať nosenie v šatke a jednu si zapožičala. Žiaľ, stretli sme sa s rovnakým nepokojom a plačom ako pri nosiči. Jediná záchrana pre mňa bola obrátiť sa na skúsenejších, inak by som skončila so zapálenými šľachami na rukách od neustáleho nosenia.
To ma priviedlo k Pavle. Už len mailová komunikácia bola nad moje očakávania, pretože som obdržala množstvo rád, ako sa k noseniu v šatke vôbec dopracovať. Na osobnom stretnutí v domácom prostredí mi názorne predviedla, ako správne šatku používať a výsledkom celého kurzu bolo spiace dieťa v náručí. Samozrejme v šatke! Niečo, v čo som ani nedúfala, prišlo tak prirodzene, až sa mi uveriť nechcelo. Pavlina pomoc a cenné rady sú pre mňa nad zlato a myslím si, že som jej služby nevyužila poslednýkrát."

Skupinový kurz vázání (únor 2017)

Tereza:

"Na kurz jsme přišla jako úplný začátečník s nulovou zkušeností s vázáním a z mého pohledu s "alternativnějším" přístupu k mateřství. A co jsem si odnesla? Odcházela jsem s plno informacemi k zamyšlení, elánem k odbourání kloboučků pro kojení a s telefonem v ruce, abych si už konečně vybrala svůj první šátek. A Oskárkovi se kurz tak líbil, až mi v šátku během chvilky usnul, takže Pavle moc děkujeme :) ."
Blanka:
"Já jsem z Vašeho kurzu byla nadšená. Naučila jsem se u Vás šátek pořádně dotahovat a hlavně jak správně na úvaz, cestování se šátkem, odložení atd... jste sympatická a vše ukazujete velice srozumitelně. Jako bonus bylo to, že kurz vedete v dětském centru, kde si hezky vyhráli naše starší děti. A závěrem oběd v doporučeném Cafe 1 na výtečnou.
Můžu Vás jen vřele doporučit dále!" 

Veronika (prosinec 2016)

Kurz vázání šátku na nošení dětí 

"Když jsem otěhotněla podruhé, bříško se zvětšovalo, ale další pár rukou ne a ne narůst, usoudila jsem, že druhorozenec půjde do šátku. Poprosila jsem Pavlu, aby mě naučila šátek vázat. Pavla mi na živém modelu (její syn) předvedla jak to dělá, živý model vypadal moc spokojeně. A to i během vázání.

Protože jsem byla v den kurzu asi tak 5 dní před termínem porodu, Pavla mi půjčila na vázání panenku a tu jsem vázala nad bříško. Šlo to překvapivě dobře. Myslela jsem, ze se spíš jenom tak nějak podívám, jak se to dělá, ale ne, fakt to šlo i s bříškem. Jsem moc ráda, že jsem se na to dala, panenku jsem na sebe úspěšně připevnila asi 4x.

Ze začátku jsem na to šla jaksi mechanicky a technicky, ale musim říct, že ke konci jsem se normálně začala těšit, jak navážu opravdové mrně. S panenkou jsem se začala pohupovat v uklidňujícím tempu :-) Nabyla jsem určité nadšení, viděla jsem, že každým úvazem mi to jde líp a rychleji. Zkouknout si videa na youtubu - jak na to - je asi dobrý nápad, nicméně nenahradí zkušenou osobu, která hned pozná, co děláte špatně, upozorní, ukáže, vysvětlí. Byla jsem trdlo, že jsem to neudělala už u prvorozence, s ním jsme to šátkování (podle youtubu) moc nezvládli a nechali to být. Mám vážné podezření, že tatínek dostane k Vánocům kurz vázání šátku. Myslím, že když se to takhle bezbolestně a rychle naučí, bude se mu to líbit."

Barbara (prosinec 2016)

"Jsem také psycholožka, Pavla je však především moje kamarádka. A tak o to víc vím, že umí: naslouchat, podpořit, být nejenom se slovy ale i s emocemi, inspirovat, nabídnout vyžádanou pomoc... S Pavlou do mého života vstoupila ještě intenzivněji dimenze ženské podpory, ve které je možné sedět na naši oblíbené zahrádce s hřištěm, dělat miliony těch malých věcí (nakojit, podat pití, pomoc vyřešit spor, zabránit dětem v hromadném úprku, doprovodit čůrat, pokusit se přesvědčit tu smečku ať zůstane oblečená alespoň trochu...) a u toho se bavit o důležitých věcech a nebrat se u nich smrtelně vážně. Mám také plnou důvěru v její psychologickou odbornost - i naše rozpravy na odborná témata mi přijdou vždy inspirativní a umím si lehce představit být její klientka. A tak ji moc ráda vřele doporučuji!"
Mgr. Barbara Ernest
psycholožka/terapeutka