Reference

Ohlasy spokojených klientek a klientů

Veronika (prosinec 2016)

"Když jsem otěhotněla podruhé, bříško se zvětšovalo, ale další pár rukou ne a ne narůst, usoudila jsem, že druhorozenec půjde do šátku. Poprosila jsem Pavlu, aby mě naučila šátek vázat. Pavla mi na živém modelu (její syn) předvedla jak to dělá, živý model vypadal moc spokojeně. A to i během vázání.

Protože jsem byla v den kurzu asi tak 5 dní před termínem porodu, Pavla mi půjčila na vázání panenku a tu jsem vázala nad bříško. Šlo to překvapivě dobře. Myslela jsem, ze se spíš jenom tak nějak podívám, jak se to dělá, ale ne, fakt to šlo i s bříškem. Jsem moc ráda, že jsem se na to dala, panenku jsem na sebe úspěšně připevnila asi 4x.

Ze začátku jsem na to šla jaksi mechanicky a technicky, ale musim říct, že ke konci jsem se normálně začala těšit, jak navážu opravdové mrně. S panenkou jsem se začala pohupovat v uklidňujícím tempu :-) Nabyla jsem určité nadšení, viděla jsem, že každým úvazem mi to jde líp a rychleji. Zkouknout si videa na youtubu - jak na to - je asi dobrý nápad, nicméně nenahradí zkušenou osobu, která hned pozná, co děláte špatně, upozorní, ukáže, vysvětlí. Byla jsem trdlo, že jsem to neudělala už u prvorozence, s ním jsme to šátkování (podle youtubu) moc nezvládli a nechali to být. Mám vážné podezření, že tatínek dostane k Vánocům kurz vázání šátku. Myslím, že když se to takhle bezbolestně a rychle naučí, bude se mu to líbit."

Barbara (prosinec 2016)

"Jsem také psycholožka, Pavla je však především moje kamarádka. A tak o to víc vím, že umí: naslouchat, podpořit, být nejenom se slovy ale i s emocemi, inspirovat, nabídnout vyžádanou pomoc... S Pavlou do mého života vstoupila ještě intenzivněji dimenze ženské podpory, ve které je možné sedět na naši oblíbené zahrádce s hřištěm, dělat miliony těch malých věcí (nakojit, podat pití, pomoc vyřešit spor, zabránit dětem v hromadném úprku, doprovodit čůrat, pokusit se přesvědčit tu smečku ať zůstane oblečená alespoň trochu...) a u toho se bavit o důležitých věcech a nebrat se u nich smrtelně vážně. Mám také plnou důvěru v její psychologickou odbornost - i naše rozpravy na odborná témata mi přijdou vždy inspirativní a umím si lehce představit být její klientka. A tak ji moc ráda vřele doporučuji!"
Mgr. Barbara Ernest
psycholožka/terapeutka